Kineziológia

Mi a kineziológia?

A szó jelentése: mozgástudomány. A kineziológia pedagógiai, pszichológiai, szociológiai elemeket is tartalmazó alternatív, holisztikus preventív módszer, melynek célja a test energetikai egyensúlyának helyreállítása, a test öngyógyító mechanizmusának bekapcsolásával. A kezelés célja a jelenlegi és múltbéli stresszek feloldása, egyszerű korrekciós technikák alkalmazásával. Az energetikai kiegyenlítés testi, lelki és szellemi kiegyensúlyozottságot eredményez.

A kineziológia alapja az Alkalmazott Kineziológia, melyet Dr. George Goodheart amerikai csontkovács fejlesztett ki a 60-as években. Az Alkalmazott kineziológia szimbóluma egy egyenlő oldalú háromszög. Az Egészség háromszöge az ember aspektusait reprezentálja, és azok interakcióját. Ebben a háromszögben a kineziológia teljes koncepciója megjelenik. Az „egészség háromszögének” bármely oldalában bekövetkező probléma okozhat mind strukturális, mind kémiai, mind mentális problémát. Az egészség háromszögének három oldala közötti interakció az Alkalmazott Kineziológia igen hasznos alapelve.

Mi történik egy kezelésen?

Az első találkozás az anamnézis felvételével kezdődik, amely során felmérjük a kliens jelenlegi egészségi állapotát, korábbi betegségeket, kritikus élethelyzeteket. A beszélgetés során a kliens elmondja, hogy miben szeretne segítséget kapni, mi a problémája. Ezt követően meghatározzuk az elérni kívánt célt. Mi történne, ha megszűnnének a jelenlegi panaszai. Az izomtesztek segítségével meghatározásra kerül, hogy a célhoz szükséges energiaáramlás mely területeken akadályozott. Az energia elakadás azonosítását követően, egyszerű korrekciók segítségével elvéghető a kiegyensúlyozás.

A szükséges kezelések száma előre nem határozható meg, hatékonysága több tényezőtől függ. Előfordulhat, hogy egy probléma megoldásához több kezelés is szükséges. Egy kezelés során, viszont csak egy céllal tudunk foglalkozni.

A kiegyensúlyozás segít:

  • akut és krónikus fájdalmak csökkentésében
  • testtartásjavításban
  • egyensúlyba kerülni olyan dolgokkal, ami a múltban traumát okozott
  • enyhíti a jövőtől való félelmet (vizsga, állásinterjú)
  • gyorsabban épüljünk fel egy betegségből
  • növeljük a teljesítményünket
  • felépíteni a jövőnket, megvalósítani a céljainkat
  • harmóniába kerülhetünk azzal, aminek megtörténtére vágyunk

„A test soha nem hazudik, ha a megfelelő kérdést tesszük fel a megfelelő módon.” Dr. George Goodheart